Novinky

Novinky

Nedeštruktívna kontrola oceľových lán

Nedeštruktívne testovanie je skúšobná metóda použitá na určenie vlastností materiálu, výrobku, zdroja alebo systému bez toho, aby sa narušila integrita skúmaného materiálu.

 

Ako dôležitý zdvíhací a dopravný nástroj sú oceľové linky vysoko rizikovými komponentmi a v mnohých odvetviach sa považujú za celoživotné. Bezpečnosť oceľových lán často zostala dlho slepými miestami kvôli nedostatku vedeckých a spoľahlivých skúšobných zariadení. Dnes sa však používajú bezpečnostné monitorovacie systémy v reálnom čase a maximálna bezpečnosť je zabezpečená vo všetkých systémoch a zariadeniach používajúcich oceľové lano.

S rôznymi technológiami, ktoré sa dnes používajú, je možné zistiť vysoké defekty oceľových lán, ako sú zlomené drôty, opotrebenie, korózna únava, zníženie priemeru a strata prierezu. Týmto spôsobom sa úspešne zisťujú straty účinnosti na oceľových lanách, pokiaľ ide o skryté nebezpečenstvo, odpad a nízku neefektívnosť.

 

Viac sa dozviete: Kontrola oceľových lán

Podniky musia mať vždy bezpečnostné kontroly oceľových lán. Týmto spôsobom sa účinne zvyšuje miera využitia zariadenia. Aby sa predĺžila životnosť oceľových lán a znížili náklady na používanie oceľových lán, nemalo by sa prerušiť vykonávanie pravidelných inšpekcií a inšpekcií.

Služby poskytované príslušnými orgánmi v tomto smere sú založené na nedeštruktívnych testovacích metódach. Týmto spôsobom sa bez poškodenia oceľových lán odhalia chyby a výkonnostné hodnoty.

Bezpečnosť prevádzky a systémov vo výťahoch, lanovkách, trajektoch, zdvíhacích zariadeniach, mostoch, kontajnerových žeriavoch a mnohých ďalších oblastiach používajúcich oceľové laná závisí od výsledkov pravidelných inšpekcií.

Pri nedeštruktívnom testovaní sa používa špeciálne vybavenie vyvinuté na tento účel. Tieto zariadenia sú zvlášť vhodné na kontrolu vysoko hodnotných oceľových lán.

Naša spoločnosť poskytuje nedeštruktívne skúšky oceľových lán. Vďaka týmto službám sú podniky schopné vyrábať účinnejšie, vysokovýkonné a kvalitné výrobky bezpečným, rýchlym a nepretržitým spôsobom.

Ďalší článok: Práca vo výškach a nad voľnou hĺbkou

 

Kontakt

METAS s. r. o.
Šoltésova 17
920 01  Hlohovec
Slovenská republika (SK)

Tel: 00421 337342030
E-mail: metas(zavináč)metas.sk

IČO: 36234451
DIČ: 2020173012
IČ DPH: SK2020173012

OR Okresného súdu Trnava, oddiel Sro, vložka číslo 11742/T

Obchodný register link

Finstat link

Zobraziť kontakty